Přístupy : Dnes 69 / Online 1 člověk        Chat:        Tomb Raider - DXTre3D Editor Poslední aktualizace : 2.9.2010       

Editory

vyberte si editor, který vám lépe padne

DXTre3D editor

V tomto editoru pracuji já a je hlavním tématem těchto stránek. Naleznete zde pro něho návody, češtinu, různé pomocné programy, ale hlavně technickou podporu v poradně. Umí vytvářet levely do všech dílů TR a je k němu technická podpora ve formě aktualizací. Na druhou stranu nezvládá některé efekty v TRLE editoru běžné (Mirror efekt, bariéry a možná ještě něco). Jak tento editor vypadá se můžeto podívat na obrázku níže.
Obrázet DXTre3D editoru.

DXTre3D 2.0 Rev 2C   (5,70MB)    Doposud nejnovější verze editoru
Dxtre3D 2.0 Rev 2L   (1,44MB)    Update editoru na novější verzi. Bližší informace v Readme souboru.
 
Dxtre3D CZ v1.1   (14KB)    Čeština pro DXTre3D editor. Možno použít pro verzi 2.0 R2 a vyšší.
 
Dxtre3D v3.0 Alpha DEMO    (2,17MB)
Demo editoru, který vyvíjí Turbo Pascal pro svůj vlastní engin hry. Nemá prakticky nic společného s DXTre3D 2.0 editorem. Pro bližší informace si přečtěte přiložený Readme soubor.

TRLE editor

Jedná se o oficiální editor pro hru Tomb Raider 4, která je lehce modifikovaná, takže je nezáměnná s originál TR-4. Tato hra je součástí tohoto editoru. Je pravda, že tento editor narozdíl od DXTre3D umí některé věci navíc (Mirror efekt, bariéry a možná ještě něco). Ovšem to, že umí vytvářet levely pouze do jednoho dílu z něho dělá jednoúčelový nástroj. Netvrdím, že je to nevíhoda, ale co kdyby někdo chtěl dělat levely i do starších dílů. Také k němu není žádná technická podpora ve smyslu vydávání aktualizací. No nechám na každém který editor si vybere. Obrázek editoru je opět níže.
Obrázet TRLE editoru.

TRLE editor   (123MB)    Plná verze originálního editoru včetně opravných souborů.
TRLE editor ISO    (186MB)   Plná verze originálního editoru v imege (ISO). Bez opravných souborů.
TRLE editor WinXP a Vista compatible    (106MB)   Editor kompatibilní s nejnovějšími Windows, včetně veškerých animací v každém levelu.
Ještě několik alternativních linků pro stažení zde.

The Next Generation Level Editor
Next Generation Level Editor    (0,38MB)   Doplňující patch pro TRLE editor, který vylepšuje běh tohoto editoru na nejnovějších Windows a přidává mnoho nových funkcí. Pro bližší informace si přečtěte Readme soubor.

Vývojové prostředí pro Tomb Raidera (VPTR-2.1)

Pro ty z vás, kterým se nechce složitě shánět programy pro tvorbu a editaci TR, jsem připravil kompletní vývojové prostředí. Naleznete zde oba editory (DXTre3D a TRLE) včetně mnoha testovacích projektů do obou editorů. Aby, jste mohly své nebo testovací projekty vyzkoušet jsou zde základy pro všechny díly a verze TR. V neposlední řadě je zde i mnoho programů, které se budou při vývoji jistě hodit.
 
Stažení vývojového prostředí:
VPTR je umístěno na serveru Rapidshare.com (a jiných). Je to proto, že v zabalené podobě má něco kolem 1GB, což je celkem dost. Proto si ho musíte nejprve z tohoto serveru stáhnout. Linky pro stažení s podrobným popisem (video návod) jak VPTR stáhnout najdete zde:
VPTR-2.1    (25MB)
V tomto balíčku naleznete linky pro stažení VPTR, dále video ukázku co toto prostření obsahuje a v neposlední řadě i programy, pomocí kterých si toto prostředí můžete velmi pohodlně stáhnout. Samozřejmostí jsou i video návody jak tyto programy zprovoznit a následně použít pro stahování.
 
Instalace vývojového prostředí:
Ta je naprosto jednoduchá. Stačí spustit soubor VPTR_v2.1.exe a dále se již řídit pokyny na obrazovce. Tímto je celá instalace skončena a prostředí je připravené na tvorbu a testování levelů.
 
Obsah:
Vše co toto prostředí obsahuje je ve video prezentaci zde.
 
Použití:
Podobné prostředí používám já pro svoji tvorbu. Je v tom výhoda, že je vše pohromadě a tak je práce rychlá. Soubory z jednotlivých editorů se dají mezi sebou kombinovat a tak lze dosáhnout maximální efektivnosti práce.
Doufám, že se vám to bude hodit a usnadní vám to práci s editory.

Linky pro stažení. Všechny linky z jednotlivých serverů se dají vzájemně kombinovat.
 
RapidShare:
 
 
Sakul FileServer:
 
 
HotFile:

Menu - Tomb Raider - DXTre3D Editor