Přístupy : Dnes 14 / Online 1 člověk        Chat:        Tomb Raider - DXTre3D Editor Poslední aktualizace : 2.9.2010       

Siberian Xmas TR-4

pokud si nevíte rady, určitě vám s tímto levelem pomůže tento návod

Siberian Xmas

Poté co se Lara sklouzne po skluzavce, ocitne se v chodbě, kterou proběhne a cestou rozstřelí všechny bedny. Chodba ústí na menší prostranství s domem. Jakmile opustí chodbu, vyřítí se na ní polární tygr. Pokud po něm nevystřelí, ani on ji nenapadne (ovšem doporučuji ho odstranit, neb by Laru stále obtěžoval). Nyní se dá doleva, kde asi na polovině domu je malý keřík, ve kterém je skryto páčidlo. Po jeho sebrání se vrátí před zavřený vchod do domu a tam za dvěma stromky nalezne skrytou chodbu. Na konci chodby posune kvádr, co to dá a tím si odkryje další chodbu. Na konci je menší místnost s bednami. Všechny je odsune na druhou stranu. Z této místnosti vede ještě jedna chodba, ale ta je uzavřena mříží. Vydá se tedy spět k domu. Ještě než, ale opustí chodbu, kde prve posouvala kvádr, všimne si ve stropě díry. Vytáhne se do ní a nalezne páku, kterou zatáhne. Tím se jí otevřou dveře do domu. Ještě než, ale do domu vstoupí, musí se dostat na jeho střechu. Vydá se tedy na pravou část domu, kde vyleze na skálu opodál. Z té pak přeskočí na střechu domu a pomocí salt přeskáče až na menší výstupek na skále vpravo, odkud už neklouže. S rozběhem přeskočí na střechu domu. Doběhne až k mříži mezi střechou domu a skálou. Odtud přeskočí k páce ve skále. Po jejím přehození jí kamera ukáže zajíždějící kvádr v místnosti, kde před chvílí posunovala bedny. Doběhne tam a pomocí páčidla vyloupne modrou hvězdu ze zdi. Vrátí se na místo, kde předtím nalezla páčidlo a za stromkem nalezne díru do další chodby. Zde použije hvězdu a sebere klíč. Konečně se může vydat do domu. Na levé stěně odemkne zámek. V pravém temném rohu místnosti se otevře poklop vedoucí do další chodby.
Dostane se až k zatopené místnosti. Zde zatáhne za páku a rychle plave chodbou. Na konci nejde revolver a další chodbu. Touto chodbou proběhne až k jezírku. Vlevo ve výklenku je lékárna a světlice (secret 1).
Jde tam skočit dost špatně, ale jde to. Ve vodě pak nalezne zaměřovač a zatáhne za páku na sloupě. Otevřou se mřížové dveře v další chodbě. Ještě než se touto chodbou vydá, zkombinuje si zaměřovač s revolverem a rozstřelí vázu na dně zatopené místnosti. Sebere Ikonu a vydá se chodbou pryč. Dostane se do zasněženého údolí, kde se dá hned doleva a za sloupem nalezne druhou Ikonu. Důkladně prohledá celé údolí, dokud nenalezne škvíru za stromem, vedoucí do místnosti s nebezpečnou vodou. Zde pomocí revolveru rozstřílí vázy, aby se jí spustilo ze stropu lano. Přeskočí až ke mříži a tam použije obě Ikony. Proběhne bránou a dostane se k větší místnosti, která je dole zatopená. Ještě než sklouzne do vody, odbočí vlevo a ve výklenku rozstřelí vázu. Tím si uvolní místo, a může zde vyšplhat nahoru. Zde nalezne lékárnu (secret 2).
Nyní se vrátí zpět, ale stále neklouže do vody. Přejde na druhou stranu vedle skluzavky, kde se pověsí za okraj tak, aby byla nad pákou. Spustí se na tuto páku a váhou těla za ni zatáhne, čímž si otevře dveře ve vodě. Proplave tedy do spleti chodeb. Na první křižovatce se dá vlevo a doplave až k mříži, kde sebere klíč. Při zpáteční cestě se nadechne a na křižovatce se dá vpravo. Doplave až na konec a zatáhne za páku. Nyní se vrátí na první křižovatku a tam pokračuje rovně až k místu, kde se může nadechnout. Pokračuje dál a na křižovatce vlevo. Najde světlice a pak už hurá do chodby vedoucí nahoru. Vyleze z vody a hned se dá do špatně viditelného průchodu vpravo. Zde si odemkne mříž a tak se dostane k mělkému jezírku. Po pravé straně se přes kvádr může dostat na svah a tam najít malou lékárnu (secret 3).
Pokročí dál za jezírko a zde v pravé skále nalezne malou jeskyňku se skákací pákou. Zatáhne ji a vydá se k domu proti ní. Než do něj, ale vstoupí, vydá se průchodem vlevo vedle domu na malé prostranství. Ve vzdáleném rohu odtáhne kus kvádru, pod kterým nalezne klíč. Konečně může do domu, kde si odemkne poslední dveře a to je konec tohoto levelu.

Návod pro vás připravil ---Sakul---

Menu - Tomb Raider - DXTre3D Editor