Přístupy : Dnes 73 / Online 1 člověk        Chat:        Tomb Raider - DXTre3D Editor Poslední aktualizace : 2.9.2010       

O těchto stránkách

o všem co na tomto webu můžete najít

Technické věci tohoto webu

V první řadě tedy vězte, že tento web je optimalizován pro rozlišení obrazovky 1024x768. Můžete ho prohlížet samozřejmě i na nižším, ale nezaručuji správné zobrazování. Další velmi důležitá věc je to, že stránky jsou optimalizované pouze pro prohlížeč MS Internet Explorer 5.0 a vyšší. Proto pokud se vám cokoli zobrazuje špatně použijte tento prohlížeč. Každý ho v počítači máte a pokud ne, tak jste s ovlátáním PC dostatečně daleko, aby jste tento problém vyřešili sami.
Samozřejmě budu rád pokud mne budete o nalezených nedostatcích informovat, abych se je mohl pokusit řešit.

Co zde najdete:

V první řadě je třeba si říci, že tento web se zabývá výhradně tvorbou a editací TR a všeho co s tím má něco společného. Takže zde nenajdete novinky týkající se oficiální série TR. Zabývám se zde popisem oficiálního (TRLE), ale hlavně neoficiálního (DXTre3D) editoru. Samozřejmostí jsou i návody na pomocné editační nástroje jako jsou například WadMerger, FexMerger, TGAStudio, StrPix, Tomb PC editor a další. Veškeré návody jsou samozřejmě v češtině, včetně obrázků a některé i s ukázkovými projekty. Pro úplné začátečníky jsou zde i Flash návody, ve kterých je přehledně zobrazeno jak se co dělá pomocí animací. Je zde i poměrně rozsáhlé fórum zabývající se opět vším co má něco společného s tvorbou levelů a v neposlední řadě i chat, kde je možné online konzultovat problémy se zkušenějšími autory levelů.
Ale co by to bylo za stránky věnované tvorbě levelů, kdyby tady nebyli nějaké ty amatérské levely. Takže zde můžete najít mnoho těchto levelů většinou českých, nebo slovenských autorů. Několik testlevelů zde demonstruje začátky a pokusy těchto autorů. Ke každému zde uveřejněnému levelu naleznete samozřejmě návod, to pokud by jste se někde zasekly. Ale nejen k levelům zde uveřejněným jsou zde návody.
To byl jen takový menší výňatek toho co je možné zde nalézt. Tento web se stále vyvíjí a aktualizuje, a tak je zaručen stále nový a nový přísun informací z pole editace a tvorby levelů.

Interaktivní časti webu

Jak jsem psal výše nachází se na tomto webu fórum a chat. Ve fóru je nutné se zaregistrovat, aby jste získali přístup do sekcí zabývajícími se editací. Dále pak jsou ve fóru definovány uživatelské skupiny pro některé uživatele. Tito uživatelé mají přístup k těm nejnovějším aktualizacím a nejnovějším článkům ještě dříve než jsou zpřístupněny veřejnosti. Zároveň mají možnost tyto aktualizace doplnit, opravit, nebo jen se k nim vyjádřit. Pokud by kdokoli chtěl získat přístup do některé uživatelské skupiny, stačí si přečíst co je nutné udělat pro vstup do té či oné skupiny. Většinou se jedná o nějakou výpomoc s webem, nebo stačí být autorem nějakého amat. levelu. Tyto skupiny vznikli hlavně jako reakce na přílišnou pasivitu čtenářů a mají je motivovat k nějaké činnosti, která bude prospěšná jak pro tento web, tak pro jeho návštěvníky.
Ohledně chatu je to jednoduché. Je možné se do něho zaregistrovat, ale není to nutné. Je to spíše taková ochrana proti zneužití vašeho Nicku nějakým vtipálkem. Průběžně se v něm vyskytují uživatelé, aby pokecali o TR. Též je možné si přes fórum domluvit sraz na chatu v nějakou smluvenou hodinu.

Novým nápadům je tento web stále otevřen

Pokud si myslíte, že na tomto webu něco chybí, nebo máte něco čím by jste chtěli přispět, není problém mě kontaktovat a můžeme si o vašem návrhu popovídat. Kontaktní informace na mě jsou na spodku každé stránky.

Hosting vašich amatérských levelů

Máte nějaký svůj level a chtěli by jste ho hostovat na tomto webu? Není to žádný problém. Jediné co je vyžadováno je návod k vašemu levelu. Tento návod bude zveřejněn vždy přibližně měsíc po zveřejnění levelu. Tento měsíc mají hráči na to, aby se s levelem poprali, bez toho, aby měli možnost nahlížet do návodu. Nic jiného není nutné. Level je možné mi poslat přes Mail (uveden na spodku stránky), nebo pokud je větší je možné ho umístit na nějakém webu a poslat mi na něj pouze link. Já si ho stáhnu a umístím na stránky. Zároveň bude váš level prezentován na zahraničních diskusích, čímž se dostane i na zahraniční stránky. Proto je vhodné, aby level obsahoval Readme soubor jak v češtině, tak v angličtině. Bližší informace lze získat v nějaké interaktivní části stránek, nebo na emailu.

Výměna ikonek a banerů

I toto je možné. Ovšem v žádném případě nebude veše ikonka, nebo baner umístěn na úvodní stránce. K tomu je určena sekce Spřátelené weby, kde je možné váš odkaz umístit. Toto je výměnný obchod, takže i vy musíte na vašich stránkách umístit odkaz. Odkazy umístěné na tomto webu mohou být bez udání důvodu opět vymazány a majitel okazovaného webu s tím nemusí být vyrozuměn.
V sekcích České weby a Zahraniční weby jsou odkazy umisťovány dle uvážení administrátora tohoto webu a vždy se jedná narozdíl od sekce Spřátelené weby o odkazy týkající se tématiky TR a jeho editace.

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám a reprezentujte ČR v tvorbě amatérských levelů. Přidat se může každý, kdo již vytvořil nějaký ten level. Říkáte si, že stejně levely tvořit neumíte. Není problém ! Stačí se trochu rozhlédnout po tomto webu a můžete se začít učit jak se to dělá. Není to těžké, ale zabere to dost času.

Menu - Tomb Raider - DXTre3D Editor