Přístupy : Dnes 9 / Online 1 člověk        Chat:        Tomb Raider - DXTre3D Editor Poslední aktualizace : 2.9.2010       

Tools (stránka-1)

krom editoru budete potřebovat několi těchto prográmků

V této sekci se nachází poměrně mnoho pomocných programů, které jsou nutné pro tvorbu vlastních levelů, na trochu vyšší úrovni. Dají se jimi editovat předměty, textury, scripty a mnoho dalšího. Nechybí ani programy pro tvorbu a editaci animací, nebo pro vytváření vlastních předmětů.

Na další stranu >>>

FexMerger v1.2 Rev 0

DOWNLOAD   (0,64MB)

Tento prográmek je určen jako doplněk k DXTre3D editoru a slouží pro tvorbu a editaci Base Levelů. Je možné velmi jednoduchým způsobem nakombinovat předměty do vašeho Base Levelu. Podporuje veškeré běžné formáty levelů. Ovšem pozor na kombinování tohoto programu a programu WadMerger. Levely editované v některém tomto programu jsou mezi sebou nekompatibilní a může docházet k nestabilitě výsledného levelu. Proto je nutné váš level editovat jen v jediném programu. Zkušenější uživatelé mohou oba programy kombinovat, ale musí přesně vědět co dělají.

WadMerger v1.97 Beta 2

DOWNLOAD   (1,16MB)

Jde o podobný program jako je FexMerger, ale je určen jako doplněk originálního TRLE editoru. Z toho vyplívá, že primárně pracuje se soubory wad. Je pravdou, že je možné do něho načíst jako zdrojový level i soubor TRx, ale uložit se dají pouze wad soubory. Platí to samé jako u FexMergeru o kombinování těchto dvou programů. Mimo toho, že je možné v tomto programu editovat Base Levely, umí toho mnohem více. Obsahuje totiž hned několik editačních nástrojů jako jsou Editor animací, textur, meshů a tak dále. Pro správný chod jsou vyžadovány Visual Basic 6 Runtime.

TrePhoenix

DOWNLOAD   (0,67MB)

Poměrně nová utilitka, která se nahraje k DXTre3D editoru a pomocí ní můžete například editovat již hotové levely, nebo je dokonce převádět zpátky na projekty. Velmi snadno tak získáte z již hotového levelu kompletní geometrii. Rozhodně doporučuji prozkoumat.

 
 

Visual Basic 6 Runtime

DOWNLOAD   (2,36MB)

Tyto soubory je nutné nainstalovat, aby mohl program WadMerger správně fungovat. Dále pak tyto soubory využívají i některé jiné editační programy a tak rozhodně doporučuji si je nainstalovat.

 
 
 

TRViewer v1.083

DOWNLOAD   (0,47MB)

Tento program je obdobný jako FexMerger a může sloužit k tvorbě vlastního Base Levelu. Jeho předností je možnost uložení daného předmětu do souboru a jeho pozdější nahrání do jiného levelu. Lze v něm i upravovat bariéry předmětů a několik dalších věcí. Načítá pouze soubory TRx a opět nemá moc rád soubory, které byli editované dříve v programu WadMerger.

 

PixStr v2.2 Rev2

DOWNLOAD   (1,08MB)

Tento program se používá nejčastěji k přetexturování předmětů a úpravu jejich bariér. Načítá již hotové levely TRx a proto je to ideální doplněk DXTre3D editoru.

 
 
 

StrPix v3.95 Rev 11 XP

DOWNLOAD   (0,30MB)

Už název napovídá, že se jedná o obdobu programu PixStr. Tento je však určen jako doplněk TRLE editoru a tím je dáno, že načítá soubory wad. Funkce jsou obdobné jako u předchozího programu, tedy změna textur předmětů, úprava bariér a tak dále.

 
 

Texture Manager v2.6

DOWNLOAD   (0,36MB)

Tohoto programu lze použít, pokud potřebujete z nějakého levelu vykopírovat panel textur, nebo ten stávající nahradit. Práce v něm je velmi jednoduchá.

 
 
 

TGAStudio v2.8

DOWNLOAD   (0,95MB)

Tento velmi jednoduchý prográmek se výborně hodí pro vytváření vlastního panelu textur. Práce v něm je nednoduchá a intuitivní. Zároveň obsahuje několik efektů, kterými si vaše textury můžete vylepšit a upravit.

 
 
 

FexAnim

DOWNLOAD   (0,61MB)

V tomto malém prográmku se dají upravovat animace předmětů. Aby tento program správně fungoval na českých Windows XP, je nutné si v Místním jazykovém nastavení změnit Desetinný oddělovač z "," na ".". Což provedete na záložce Vlastní nastavení.

 
 

LngEditor

DOWNLOAD   (0,20MB)

Pomocí tohoto malého prográmku, který je mimochodem součástí DXTre3D editoru si můžete upravovat soubory jazykových mutací. Prostě a jednoduše můžete tento editor přeložit třeba do češtiny.

 
 
 

MetasequoiaLE v2.3

DOWNLOAD   (4,12MB)

V tomto programu si můžete vytvářet vlastní předměty nejen do TR. Je to poměrně složitý program, takže chvilku zabere, než se v něm zorientujete. Nicméně pro tvorbu předmětů do TR je ideální.

 
 
 

 

Na další stranu >>>

Menu - Tomb Raider - DXTre3D Editor